Bruk av Helsebadet

Dette bassenget disponeres stort sett av Kristiansand kommune, men det vil også være mulig for grupper å leie det til særskilte tider, samt at babysvømming o.l. virksomhet vil foregå i dette bassenget. Helsebassenget inngår som en del av SPA-tilbudet i helgene. (søndag åpner Helsebadet for spa-gjester kl. 13)

Helsebadet finner du i andre etasje. Det er et varmtvannsbasseng på 12,5 x 8 meter, med vanndybde fra 1,1 til 1,6 meter. Kraftige dyser sørger for behagelig og helbredende massasje under vann, og motstrømmen brukes for opptrening. I dette bassenget er det også heis ved bassengkanten og trinn ned i bassenget. Fra individuelle garderober er det løsninger som bringer bevegelseshemmede enkelt opp til badet.

Under finner du en oversikt over hvilke grupper som har tildelt tid av Kristiansand kommune i ukedagene, samt kontaktinfo. til rett person: 

MANDAG          

  • 0900 - 1000        "Selvgående gruppe 02", kontaktinformasjon: nyplass@dialekttempen.no
  • 1000 - 1100         Prestebekken aktivitetshus, kontaktperson: Inger-Ann Alexandersen, mob: 97199420
  • 1100 - 1200         "Selvgående gruppe 01", kontaktperson: Inger Halkinrud, inger.halkinrud@gmail.com
  • 1200 - 1300         Behandling og rehabilitering, kontaktperson: Erling Ytrehus, erling.ytrehus@kristiansand.kommune.no
  • 1900 - 2000         Kr.sand og omegn Bekhterevforening, kontaktperson: Edgar Lorvik, edgar@elonet.no Mob: 91553651
  • 2000 - 2100         Kr.sand og omegn Bekhterevforening, kontaktperson: Stine Haugetunvarmtvannstrening@gmail.com

TIRSDAG

ONSDAG

  • 0800 - 0900         "Bassengkameratene", kontaktinformasjon: erling2204@gmail.com
  • 0900 - 1000         Kontaktperson: Merete Hortmann, mob: 959 99 551 (foreløpig)  
  • 1000 - 1100         Kristiansand Revmatikerforening, kontaktperson: Bente Larsen, blars59@hotmail.com
  • 1100 - 1200         Kristiansand Revmatikerforening, kontaktperson: Bente Larsen, blars59@hotmail.com
  • 1200 - 1300         Kristiansand Revmatikerforening, kontaktperson: Bente Larsen, blars59@hotmail.com
  • 1330 - 1830         AQUARAMA Badebalje 
  • 1900 - 2000         Brystkreftforeningen Kristiansand, kontaktinformasjon: esolaus@online.no
  • 2000 - 2100         LHL, kontaktinformasjon: lhl.kristiansand@lhl.no
  • 2100 - 2200         X FFO, Kontaktperson: Ingvild Bjorvatn Saaghus, isaaghus@hotmail.com

TORSDAG

  • 0800 - 0900         Kr.sand og omegn Bekhterevforening, kontaktperson: Edgar Lorvik, edgar@elonet.no Mob: 91553651
  • 0900 - 1000         Posebyen aktivitetshus, kontaktperson: Wenche Ruud, wenche.ruud@kristiansand.kommune.no
  • 1000 - 1100         Kontaktperson: Tove Andersen, tove-andersen-@hotmail.com
  • 1100 - 1200         Kontaktperson: Tove Andersen, tove-andersen-@hotmail.com
  • 1630 - 1730         Bjorvatn Fysioterapi, kontaktperson: Ingvild Bjorvatn Saaghus, mob: 93645511
  • 1730 - 1830         Bjorvatn Fysioterapi, kontaktperson: Ingvild Bjorvatn Saaghus, mob: 93645511
  • 1900 - 2000         Kr.sand og omegn Bekhterevforening, kontaktperson: Edgar Lorvik, edgar@elonet.no Mob: 91553651
  • 2000 - 2100         LFPS Vest-Agder, kontaktinformasjon: ellenkaurin@gmail.com
  • 2100 - 2200         Somalisk Kvinneforening: kontaktperson: Maryan Abukar, maryan.nur.abukar@kristiansand.kommune.no / tlf: 40485041 

FREDAG

LEIE AV HELSEBADET

Ønsker din organisasjon å leie tid i helsebassenget? Vi har ledig kapasitet på følgende dager:

  • torsdager, kl. 16.30 - 19
  • fredager, kl. 13 - 15

For priser og mer informasjon, vennligst ta kontakt med: Cathrine N. Wilson på mobil: 980 58 895 elle e-post: cathrine@aquarama.no.